Prasa o nas

 

Browar Lwówek charakteryzuje się całkowicie naturalnymi procesami produkcji piwa. Rzadko już spotykana otwarta fermentacja oraz zachowanie tradycyjnych receptur zapewniają wyjątkowy smak i aromat naszych piw.

Lwówek – najstarszy browar w Polsce

Dzisiaj przenosimy się do Lwówka Śląskiego, aby zakosztować złocistego napoju. Dlaczego akurat piwo z Lwówka? I gdzie leży Lwówek? Na to drugie pytanie już odpowiadam. Podstawowe informacje znajdziecie na tej stronie.  Browar ten warzy jedno z najlepszych piw w Polsce, a jego produkcja trwa od  806 lat. Jest to najstarszy browar w Polsce, który produkuje piwo według tradycyjnych metod, przy otwartych kadziach, co dziś już jest dużą rzadkością.

Początek browarnictwa

Lwówek Śląski zawdzięcza swoją przygodę ze złocistym napojem księciu Henrykowi Brodatemu, który nadał prawa miejskie temu wspaniałemu miastu, ale także i co najważniejsze – przywilej warzenia piwa, a miało to miejsce  w 1209 r. Dzięki książęcemu przywilejowi miasto miało wyłączne prawo na sprzedaż piwa w okolicy. Stało się swego rodzaju okolicznym monopolistą.

Czytaj więcej na  pawelskiersinis.pl

Polecamy

polecamy muzeum   

Browar Lwówek

Traugutta 7, Lwówek Śląski
dolnośląskie, 59-600
tel. 75-643-18-80

Newsletter

Śledź nas

© 2013 - Browar Lwówek 1209 | Realizacja Sensorama - Strony Joomla